Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Foto - na Allegro doszło do przewrotu

Podobno doszło do przewrotu na Allegro? Takie nas doszły słuchy. Nie chodzi o przewrót polityczny, a o zmianę popytu na grupę aparatów fotograficznych. Zdetronizowano dotychczasowego króla, który szybko podobno odszedł w zapomnienie, a wraz z nim odeszły również inne stałe pozycje. Zatem kto zajął ich miejsce ?
Tegoroczne premierowe niskobudżetówki. Na szczycie znalazł się Kodak z modelem C123, następnie Nikon Coolpix L23, a za nimi aż trzy kompakty Fujifilm.
Co oznacza nagła zmiana takiego trendu? Przecież kanały dystrybucji wypełniają się nowo prezentowanymi modelami kompaktów. Jaki model zajmie pierwszą pozycję ?
Dawno nie pisaliśmy stawiając tak często znaki zapytania. Czas udzielić odpowiedzi. Jak na razie pozycję króla, a zarazem lidera objął Nikon Coolpix P500. Tuż za nim uplasował się Sony DSC-HX100V. Wniosek z tego wypływa jednoznaczny – przewodzą trendowi bardziej zaawansowane super-zoomy, które pozwalają na wykazaniu się większą inwencją twórczą i wykorzystaniu bardziej profesjonalnym możliwości tych modeli.
Bardzo podobne zestawienie występuje na Ceneo. Tu również duży zakres ogniskowej  jest priorytetem przy wyborze aparatu. Wysoka pozycja Nikona S5100 podyktowana jest chyba raczej wyprzedażą niż jego możliwościami.

Coolpix L23

Nikon zdecydował się rozpocząć tegoroczną ofensywę na rynek kompaktów. Wśród dziesięciu modeli, niewątpliwie najprostszym jest Coolpix L23. Sercem konstrukcji jest matryca typu CCD (rozmiar 1/2,9 cala), o rozdzielczości 10,1 megapikseli. Za przetwarzanie obrazu odpowiedzialny jest zaawansowany procesor EXPEED C2. Obsługiwane czułości to ISO 80-1.600. Projektanci uzbroili urządzenie w szerokokątny obiektyw marki Nikkor, o 5-krotnym przybliżeniu (odpowiednik 28-140 mm dla filmu 35 mm; F2,7-6,8). Na liście wyposażenia znajdziemy ponadto 2,7-calowy wyświetlacz LCD (230.000 punktów), złącze USB oraz gniazdo kart pamięci SD/SDHC/SDXC. Zasilanie zapewniają dwie wymienne baterie typu AA. Ich wydajność to 250 zdjęć na jednym zestawie (660 w przypadku litowych). Wszystkie podzespoły zamknięto w prostej obudowie, wymiarach 96,7 x 59,9 x 29,3 mm, przy wadze 170 gramów (z akcesoriami).
Aparat posiada funkcję nagrywania filmów w standardzie VGA (640 x 480 pikseli), z przepustowością 30 klatek na sekundę. Oczywiście nie możemy zapominać o szeregu usprawnień programowych. Znajdziemy wśród nich tryb inteligentnego portretu, opcję wygładzania skóry, a także korektor czerwonych oczu. Sugerowana cena wynosi 309 PLN. Na Ceneo  wynosi od 222zł.

Opinie użytkowników *

Świetny aparat za świetną cenę. Pracuję profesjonalnie na sprzęcie fotograficznym z ego też powodu pytany jestem często przez moich znajomych o doradztwo przy zakupie niedrogiego a dobrego aparatu. Bez zastanowienia polecam ten właśnie produkt. Nie będę się wdawał w szczegóły gdyż i tak 90 % użytkowników nie wnika w ustawianie manualne. Ten aparat robi naprawdę dobre fotki
Aparat jakość/cena ocena bardzo dobra polecam mam od kilku dni. kupiłem go w Awansie za 199 zł za tą cene rewelacja. Polecam. Jest co prawda golutki brak karty ładowarki pokrowca, mała pamięć wewnętrzna około 20 MB wystarcza zaledwie na kilka zdkjęć. To wszystko trzeba dokupić Instrukcja Obsługi godna podziwu gruba książka 120 stron po polsku. profesjonalizm

* opinie zaczerpnięte z portalu Ceneo

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.