Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Foto - na Allegro doszło do przewrotu cd.

Cyber-Shot HX9VHX9V Cyfrowy aparat kompaktowy - zaawansowany aparat Cyber-shot™ z mocnym zoomem, trybem filmu Full HD 50p i odbiornikiem GPS. Wyposażony w przetwornik Exmor R™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela  – jego konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle. Szerokokątny obiektyw G Lens 24 mm z zoomem optycznym 16x - Wysokiej jakości obiektyw Sony o szerokim zakresie zoomu.  Inteligentny tryb panoramy - Automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze. 3D Sweep Panorama - Poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Efekt jest imponujący zarówno na telewizorach 2D, jak i 3D. Tryb panoramy o dużej rozdzielczości - Poruszając aparatem, można utrwalać niezwykle szczegółowe panoramy o rozdzielczości 42,9 megapiksela. Sweep Multi Angle - Wykonując serię zdjęć, można później oglądać scenę z różnych perspektyw.  Fotografia 3D - Wystarczy wcisnąć spust migawki: aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D. Efekt rozmycia tła - Rób profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance. Płynny, szybki autofokus - Możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0,1 sekundy. Śledzenie ostrości - wystarczy wybrać obiekt w kadrze, a aparat dokładni śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu. Nagrywanie filmów  Full HD, 50 kl/s. W cenie od 1089,90 zł.

 

Opinie użytkowników:*

Mam aparat od tygodnia i jestem szczerze zadowolony. Dużo myślałem nad zakupem, gdyż nie jest to dla mnie mała kwota, jednocześnie chciałem mieć dobry aparat na lata, i się nie zawiodłem, mimo, że na różnych forach różnie się pisze o tym aparacie. Jestem amatorem w fotografowaniu, ale duża ilość funkcji pomaga nawet niewtajemniczonemu w zupełności, aby zrobić piękne zdjęcia! Zalety produktu:
 • dużo przydatnych funkcji, lecz prostych w obsłudze
 • wielki i wyraźny wyświetlacz LCD + mega zoom
 • wykonanie - widać, że to MADE IN JAPAN, przyciski precyzyjne, włączamy to co chcemy, a nie przypadkowe opcje
 • ładowanie aparatu podobnie jak w tel. komórkowych poprzez kabelek, a nie poprzez niewygodne wyjmowanie baterii
 • długa żywotność baterii
Wady produktu:
 • za tą cenę powinno być w pudełku więcej akcesoriów, opróćz paska na rękę
 • duża waga, lecz aparat nadrabia to małymi rozmiarami
 • jak się zapomni o schowanej lampie błyskowej, to może się zdarzyć nawet upusczenie aparatu, kiedy ona bardzo szybko się wysunie spod palca; dobrze, że chowa się automatycznie

Cyber-shot DSC-HX100VSony Cyber-shot DSC-HX100V jest flagowym kompaktem w ofercie japońskiego producenta. Wyposażony został w matrycę EXMOR CMOS, o rozdzielczości 16,2 Mpix. Jest to bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle. Szerokokątny obiektyw 27 mm z zoomem optycznym 30x. Obiektyw Vario-Sonnar T* firmy Carl Zeiss odznaczający się bardzo szerokim zakresem zoomu i doskonałą jakością optyczną przy w całym zakresie ogniskowych. Inteligentny tryb panoramy - automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze. 3D Sweep Panorama - poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Tryb panoramy o dużej rozdzielczości - poruszając aparatem, można utrwalać niezwykle szczegółowe panoramy o rozdzielczości 42.9 megapiksela. Fotografia 3D - wystarczy wcisnąć spust migawki, a aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D. Efekt rozmycia tła - wykona profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance. Płynny, szybki autofokus - możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0.1 sekundy Śledzenie ostrości - wystarczy wybrać obiekt w kadrze: Aparat Cyber-shot  śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu. GPS i kompas - posiada automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w fotografiach i ujęciach filmowych oraz prześledzenia trasy podróży na mapie elektronicznej. Tryb zdjęć seryjnych -  to możliwość "zamrożenia" akcji na serii szybko następujących po sobie zdjęć, wykonywanych po wciśnięciu przycisku spustu migawki w tempie nawet 10 klatek na sekundę. Nieprzeciętny tryb automatyczny - łatwość uzyskania jakości porównywalnej z lustrzanką: automatyczna regulacja ustawień, która zapewnia fantastyczny obraz odznaczający się niskim poziomem szumów i dużym zakresem dynamicznym. Film Full HD 1080i - nagrywanie jednym naciśnięciem przycisku ujęć filmowych Full HD w formacie AVCHD (1920x1080i) 50 klatek/sek, regulowany zoom i wiele innych możliwości jak: nagrywanie płynnych kinowych filmów w trybie zdjęć progresywnych, możliwość przechwytywania pojedynczych klatek powoduje ,że aparat ten w trybie filmowym nie ustępuje wielu  półprofesjonalnym kamerom.

Procesor BIONZ - wydajne przetwarzanie zapewniające dużą szybkość działania i czysty, szczegółowy obraz z małą ilością szumów. Zaawansowane funkcje do ręcznej regulacji ustawień obrazu - podobne jak w lustrzance cyfrowej możliwości  kształtowania ujęcia przy użyciu  pierścienia  płynnej ręcznej regulacji zoomu i ostrości; do tego pokrętło sterujące kompensacja balansu bieli, programowalny przycisk funkcyjny i pamięć ustawień. Optyczny stabilizator obrazu z "aktywnym" trybem, kompensacja wstrząsów - korygowanie skutków poruszania się aparatu w czasie filmowania z ręki, nawet w ruchu. Rozpoznawanie twarzy,automatyczna korekta ostrości, ekspozycji i balansu bieli zapewniająca wyraźniejsze portrety; możliwość ustawienia priorytetu na dzieci lub dorosłych. Tryb wykrywania uśmiechu. Automatyczne wyzwalanie migawki gdy fotografowana osoba uśmiecha się. Automatyczny retusz portretów w celu poprawy wyglądu twarzy - usuwanie skaz i intensyfikowanie kolorów skóry. Wbudowane w aparat funkcje do retuszu zdjęć, takie jak kadrowanie, osłabianie efektu czerwonych oczu i maska wyostrzająca oraz wiele innych funkcji i programów. Cena od 1505,99zł.

Opinie użytkowników:*

Owszem - jest to aparat wart uwagi - ponieważ wśród kompaktów z taaakim zoomem jest najlepszy - niemniej to co prezentuje i tak jest raczej słabym osiągnięciem. Jak ktoś chce ładne, ostre zdjęcia - niech wybierze LX5, S95 czy XZ-1. Ale jeśli ktoś chce mieć zdjęcia "w miarę" i godzi się na drastyczny spadek ich jakości przez taki obiektyw typu 30x - ale za to chce aparat mogący nagrywać niesamowite filmiki - brać śmiało. Kamery po 2500pln nie kręcą takiego materiału jak ta zabawka. Kolega wyżej napisał że można je odtwarzać tylko przez PMB (czyli program Sony) - NIEPRAWDA - i niczego nie trzeba kompresować. Wystarczy odpowiedni kodek i wszystko śmiga nawet w windowsowym playerze. Jedyna wada to taka, że każde nagranie to osobny plik. Oglądając głupio się to robi klikając co minutę czy dwie, powiększając okno itp. Dlatego warto użyć programu TSMUXER do łączenia wielu plików w jeden. Ja tak robię i łączę całe epizody - np wycieczka do zoo czy urodziny dziecka. Łatwiej się potem obsługuje taki jeden pliczek niż kilkanaście czy kilkadziesiąt. Pliki wyjściowe z aparatu to m2ts które bez problemu są łykane np przez WD TV Live Media Player - czyli najpopularniejszy odtwarzacz multimedialny. Aha - przy nagrywaniu wideo wyłączcie stabilizację aktywną na rzecz standardowej - bo przy panoramowaniu stabilizacja nadgorliwie próbuje utrzymać kadr przez co przesuwając widać charakterystyczne rwanie. Widać to zwłaszcza na drzewach. Ogólnie zakup udany, aparat jak i akku made in Japan! Wykonanie rewelacja, obsługa też. Ale zdjęcia z tego czegoś wychodzą zwykłe, po prostu z kompaktu ze słabym obiektywem. A pisanie, że D5000 czy jakakolwiek lustrzanka z matrycą wielokrotnie większą niż w tym aparaciku robi "takie same zdjęcia" to trzeba upaść na łeb. Albo mieć jakieś najtandetniejsze szkło typu Sigma 18-250 czy Tamron 18-270 które kaleczą obrazek do tego stopnia że się tego czasem oglądać nie da.
Długo się zastanawiałem lustrzanka czy hybryda.Miałem okazję pobawić się jednym i drugim.Dla moich potrzeb wybrałem hybrydę.Aparat robi bardzo ładne zdjęcia.Co prawda na wyświetlaczu nie są tak ładne jak na tv czy kompie.Polecam osobom które chcą kupić aparat do wszystkiego film hd,zdjęcia,mega zoom.Dwa tygodnie na Krecie ok.2000 zdjęć potwierdziło moje oczekiwania.Nie ma co ładować kasy w wysokiej klasy sprzęt skoro i tak wszystko robi się na auto a w tym aparacie auto jest naprawdę mocne.
Moim poprzednim aparatem był Canon Power Shot SX 10 IS. Po dwóch latach jego użytkowania zdecydowałam się na nieco nowocześniejszy sprzęt. Po długich poszukiwaniach i zastanawianiach się wybrałam Sony Cyber Shot DSC HX 100V. Pierwsze zdjęcie tym aparatem zrobiłam w sklepie - niesamowite wrażenie. Kolory, lekkość i poręczność aparatu sprawiły, że na dobre postanowiłam go kupić. Aparat jest świetny, robi wspaniałe, ostre zdjęcia (nawet ruchomych obiektów). Jest lekki, ma ręczne i automatyczne nastawienie ostrości, ręczny i automatyczny zoom. Ogólna ocena - szóstka z plusem. :)

Naszym zdaniem Warto Wybrać Sony Cyber-shot DSC-HX100. Jak widać jest to aparat, który w rękach laika jak i profesjonalnego fotografa na pewno okaże się sprzętem o bardzo dużych możliwościach i udostępni użytkownikowi doskonalenie swojego kunsztu fotograficznego i filmowego bez potrzeby wielu dodatkowych wydatków ( obiektywy, kamera). Dla wygodnickich  polecamy model Sony Cyber-shot DSC-HX9V, a dla małowymagających model Nikona opisany w pierwszej części artykułu.

* - opinie zaczerpnięte z portalu Ceneo

Komentarze

Autor: superman (niezweryfikowany) śr., 07/12/2011 - 16:35

kupię sobie taki aparat

Dodaj komentarz

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.