Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Drukarki pozornie tanie

Dla odmiany przedstawimy trzy modele drukarek w przystępnej cenie. Nie każdy dokonujący wyboru drukarki będzie chciał skorzystać z możliwości łączenia innych urządzeń w jednej obudowie. Decydując się na zakupy spotkamy drukarki najbardziej popularnych producentów: Brother, Canon, Epson, HP, Lexmark czy Samsung.  W tej branży stosunkowo niewielu producentów liczy się na rynku. Jak wspomnieliśmy dla liczących się z ceną zakupu, przedstawiamy poniższe modele.

HP DeskJet 1000Pierwszy z nich to HP DeskJet 1000. Wydruki z tego modelu są bardzo dobrej jakości, a ich prędkość niestety jest przeciętna. Rozdzielczość  w kolorze wynosi 4800 x 1200 dpi, a w czerni 600 x 600 dpi. Zdjęcia mają wygląd  ponad przeciętny, posiadają delikatny raster, który w zasadzie nie pomniejsza ich jakości.    Dla niektórych brak marginesu oraz mała ilość ustawień w opcjach druku będzie minusem. Wydruk dwustronny jest mocno skomplikowany, a dokument należy przekładać zaznaczając opcję wydruku osobno dla  stron parzystych, bądź nieparzystych. Podajnik ma pojemność tylko 60 arkuszy zwykłego papieru. Niewielkie wymiary niezbyt dobrze tłumią hałas. Szczególnie głośno  ten model pobiera papier, a proces wydruku też nie należy do najcichszych.
Według naszej opinii i nie tylko, można zaliczyć powyższy model do jednorazowej drukarki domowej o niskiej cenie zakupu i dość wysokich kosztach eksploatacji. HP Deskjet 1000 to najprostszy model drukarki atramentowej. Niska cena jest mocnym argumentem do dokonania zakupu przez osoby potrzebujące drukarki jednorazowej z opcją drukowania od czasu do czasu. Cena od 107zł.

Drukarka atramentowa HP Deskjet 2000 to nieduży i prosty sprzęt dla domu. Jej główną zaletą jest przede wszystkim niska cena. Producent wyposażył ją w wyświetlacz, lecz jego funkcjonalność jest chyba dla atrakcji. Widać poziomy tuszu i na tym jego rola się kończy. Te same informacje znajdziemy w sterowniku na ekranie naszego monitora. Szybkość druku jest przeciętna, ale gdy chodzi o jego jakość drukarka radzi sobie całkiem dobrze. Rozdzielczość wydruku w czerni to 600 x600 dpi, a w kolorze 4800 x 1200dpi.  Druk tekstowy jest wyraźny, także testowy wydruk grafiki jest przejrzysty. Nieźle wyglądają nawet zdjęcia. Delikatny raster tak jak w poprzednim modelu  nie przeszkadza. Brakuje jedynie możliwości wydruku bez marginesów. Mocno uproszczony sterownik, przypominający oprogramowanie laserówek nie pozwala na zbyt wiele. Nawet wydruk dwustronny jest mocno skomplikowany. Trzeba dwukrotnie wysłać dokument do druku zaznaczając opcję wydruku tylko stron parzystych, bądź nieparzystych odpowiednio układając papier w podajniku. Jeżeli chodzi o wspomniany podajnik,  można  ponarzekać na jego pojemność – tylko  60 arkuszy zwykłego papieru. Nie jest to drukarka do częstego i intensywnego drukowania.  Niestety jego koszt   przy użyciu tuszy o zwiększonej pojemności jest dość wysoki.  HP Deskjet 2000 to niewielki wydatek nawet  na przysłowiową studencką kieszeń, chociaż może okazać się, że nie uda nam się wydrukować dwukrotnie pracy dyplomowej lub magisterskiej  na  tuszach dołączonych do drukarki. Jak zwykle w przypadku tego typu sprzętu z pozoru ekonomiczny zakup może się okazać drogi w eksploatacji. Cena od 106zł.

Epson Stylus S22

Epson Stylus S22 jest prostą drukarka atramentowa. Nie posiada dodatkowych funkcji i możliwości - złącz kart pamięci, wyświetlacza, itp.  Model wyróżnia się przede wszystkim niską ceną i niewielkimy  gabarytami,  nie jest on dla niecierpliwych i często drukujących. Koszty zakupu są bajecznie niskie. Niestety inaczej jest z kosztami eksploatacji. Pomijając fakt, że zakup oryginalnego kompletu tuszy to  80% kosztów zakupu drukarki,  producent zdecydował się na mniej wydajne kartridże. Wydrukowanie ponad 100-stronicowej pracy magisterskiej w dwóch egzemplarzach może przerosnąć możliwości atramentów.  Tą sytuację ratuje  zakupienie poszczególnego  koloru oddzielnie, a koszt pojedynczego tuszu na szczęście nie jest wysoki. Rozdzielczość w kolorze i czerni wynosi 5760 x 1440 dpi. Wydruki na dowolnym papierze wyglądają doskonale i są trwalsze dzięki atramentowi Epson DURABrite Ultra, który zapewnia odporność na działanie wody, powstawanie smug i blaknięcie.
Trzeba nadmienić o wielu opiniach użytkowników powyższego modelu na temat drastycznie niskiej wydajności kartridży. Model ten określany jest przez niektórych użytkowników jako „żart” lub „kpina” Epsona. Cena kształtuje się od 119 zł.

Jaki wniosek możemy wysnuć po lekturze powyższego tekstu ? Warto Wybrać  modele droższe w cenie zakupu ale tańsze w eksploatacji.  Natomiast jeżeli nasz zakup jest do jednorazowego użytku  lub dla poniesienia mniejszego ryzyka  w eksploatacji  tuszy zamiennych, przedstawione modele są świetnym rozwiązaniem. Przed zakupem sprawdźcie ceny i dostępność zamienników.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.