Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Urządzenia wielofunkcyjne Lexmark

Pierwszy wynik po wpisaniu w Google frazy "drukarki Lexmark opinie" ? Link do forum IDG.pl, w tytule NIE KUPUJCIE drukarek LEXMARK ... Po wejściu na stronę ... Oho, niedobrze, cofamy się w czasie ? Wokół to samo otoczenie i czas według nas ten sam. Wyświetliła się strona z zawartością: nowa reklama Netii, a wpisy na forum z 27 lutego 2004 roku.

Po tak "współczesnej" lekturze klasyki internetu (ludzie bez żadnej wulgarności), przez to pewnie dla niektórych nudnej i mało treściwej. Nikt nikogo nie obrażał. Ta sytuacja dowodzi olbrzymiej zawartości sieci i możliwości przenoszenia w czasie, dosyć odległym jak na ogólnodostępne jej istnienie w naszym kraju. To tak jakbyśmy zobaczyli jaskiniowców w ich codziennym życiu. Wracajmy do współczesności.

Niezawodna bezprzewodowa swoboda i wszechstronność.
Mobilność: Ciesz się swobodą druku bezprzewodowego.
Wyraziste wydruki: Piękne zdjęcia i wyraźny tekst dzięki technologii druku Vizix
Oszczędzaj czas: Szybki druk - do 33 str./min
Wygoda: Gniazda karty pamięci i port PictBridge * umożliwiają pracę bez komputera PC.
Spokój ducha: Jakość podparta 3-letnią gwarancją i dostępem do wsparcia telefonicznego przez cały okres eksploatacji.

Lexmark Impact S305

Tak określa producent czyli Lexmark bezprzewodowe urządzenie trzyfunkcyjne: Lexmark Impact S305. Cena od 230zł. Teraz trochę danych technicznych :

Rozdzielczość druku (w czerni) do 2400 x 1200 dpi
Rozdzielczość druku (w kolorze) do 4800 x 1200 dpi
Maksymalna szybkość druku
(tryb roboczy, w czerni)
do 33 str./min.
Maksymalna szybkość druku
(tryb roboczy, w kolorze)
do 30 str./min.
Obsługiwane rodzaje nośników karton, koperty, zwykły papier, folie przeźroczyste, baner, karta Hagaki , naprasowywanki, papier fotograficzny, papier matowy o dużej gramaturze
Technologia skanowania CIS z 48-bitową głebi
Wyświetlacz dwuwierszowy, podświetlany wyświetlacz monochromatyczny LCD, 128 x 32 piksele

Przedstawimy poniżej opinie użytkowników na temat modelu S305, umieszczone na ceneo.pl.

mam lexmarka s 305 od września 2009, super sprawa, wifi, szybki i bardzo dobry skan i druk - zdjęcia jak u fotografa, niedroga w utrzymaniu.gorąco polecam
Od samego początku posiadania drukarki mam problem z tuszami. Bardzo mało wydajne, a na dodatek często zdarza się, że drukarka przestaje drukować (np. na kolorowo) a przyczyna tego zjawiska jest zupełnie nieznana. Kiedyś miałem inną drukarkę Lexmark i byłem z niej bardzo niezadowolony. Pomimo upływu lat jakość w tej firmie się za dużo nie zmieniło, także osobiście polecam, ale drukarki innej firmy!
Produkt stosunkowo mały gabarytowo, druk jest wystarczającej jakości jak na potrzeby domowe, bardzo przydatne funkcje pozwalające użyć urządzenie bez komputera. Wyświetlacz również wystarczający, pokazuje wszystkie niezbędne informacje, włącznie z ostrzeżeniami, ilością pozostałego tuszu itp. Pod czas skanowania przy dpi600 trochę to trwa, ale przy dpi300 już nie jest to tak uciążliwe. Jedyne do czego można się przyczepić to słaba jakość plastików i blokowanie panelu sterującego jest strasznie archaiczne, żeby go odblokować trzeba się nieźle napocić:) Tyle, ogólnie polecam, dużo lepsza komunikacja z komputerem niż urządzenia HP które wcześniej miałem.
Drukarka prawie idealna do domowej eksploatacji. Ma bardzo dobry stosunek wydajności do kosztów eksploatacji. Skany są bardzo dobrej jakości, a kopie dokumentów wyglądają jak oryginały. Skaner jest szybki, a więcej czasu zajmuje drukarce przygotowanie się do skanu, a niżeli sam skan. Wydruki są także bardzo szybkie choć widać różnicę w czasie druku między wydrukiem czarnym, a z elementami grafiki. Wykonanie jest dobre, jedyny minus to mocowanie naboi z tuszem wygląda dość marne małe plastikowe wypustki nie wiem czy długo takie coś wytrzyma. Na plus zaliczam "naklejki" z podpisem przycisków na drukarce w wielu językach do wyboru, w tym i polski. Programy dołączone do drukarki są nie w pełni kompatybilne z systemem x64. Ale po "walce" udało się je uruchomić na win7 x64. Nie działa jedynie zaawansowane skanowanie. Bardzo łatwa instalacja tak po kablu jak i WiFi. Kreator instalacji pokazuje wszystko co trzeba wiedzieć i zrobić by drukarka działała. Podsumowując długo wybierałem sprzęt który maił by WiFi, był prosty w obsłudze i niedrogi w eksploatacji. I nie żałuję swojego wyboru. No i gwarancja na 3 lata po rejestracji na stronie producenta co jest ogromnym plusem.

Lexmark Intuition S505

Następnym urządzeniem wielofunkcyjnym jakie chcemy przedstawić jest, cena od 299zł. Producent opisuje ten model następująco :

Mobilność: Ciesz się swobodą druku bezprzewodowego.
Wyraziste wydruki: Piękne zdjęcia i wyraźny tekst dzięki technologii druku Vizix.
Oszczędzaj czas: Szybki druk — do 33 str/min.
Oszczędzaj pieniądze: Druk dwustronny i zapewniający oszczędność energii tryb ekologiczny.
Spokój ducha: Jakość podparta 3-letnią gwarancją i dostępem do wsparcia telefonicznego przez cały okres eksploatacji.
Rozdzielczość druku (w czerni) do 2400 x 1200 dpi
Rozdzielczość druku (w kolorze) do 4800 x 1200 dpi
Maksymalna szybkość druku
(tryb roboczy, w czerni)
do 33 str./min.
Maksymalna szybkość druku
(tryb roboczy, w kolorze)
do 3O str./min.
Obsługiwane rodzaje nośników karton, koperty, zwykły papier, folie przeźroczyste, baner, karta Hagaki , naprasowywanki, papier fotograficzny, papier matowy o dużej gramaturze
Technologia skanowania CIS z 48-bitową głebi
Wyświetlacz wyświetlacz kolorowy LCD 60 mm

Opinie użytkowników na powyższy model zamieszczone min. na stronie RTV Euro AGD :

Miałam 3 drukarki HP i żadna nie spełniała w pełni moich wymagań, natomiast Lexmarka sprawdza się znakomicie, brak jakichkolwiek problemów, wysoka jakość wydruków zarówno b&w jak i kolorowych, a przy tym bardzo tania w porównaniu do innych urządzeń wielofunkcyjnych. Na dodatek posiada 4 pojemniki na tusze, więc jest bardziej ekonomiczna (przy wykorzystaniu jednego koloru wymieniamy tylko ten jeden konkretny, a nie wszystkie).
W tej cenie rewelacja, koszta drukowania bardzo dobre, jesli chodzi o jakość wydruku i skanowania to rewewlacja. Jesli szukasz drukarki w tej cenie to nie masz się nad czym zastanawiać. Ja kupiłem za 429zł.
po niecałym roku korzystania już się pojawiły problemy. pierwsze co, dzwonie na gwarancję, ale tutaj nikt nie odbiera przez trzy dni :/ do chrzanu, nie polecam ani tego modelu, ani firmy.

Czytając wypowiedzi użytkowników ma się mieszane uczucia i dotyczy nie tylko wymienionych modeli. To również dotyczy innych urządzeń innych firm. Niestety nie wszystkich można zadowolić jednakowo. Może dobrze? W przeciwnym wypadku świat byłby nudny. Wracając do treści artykułu, naszym zdaniem :

S305 Impact – jest wielofunkcyjnym urządzeniem o prostych podstawowych funkcjach, czyli 3 w 1. Firma Lexmark zadbała o zadowoleni klienta. Mamy oprócz możliwości połączenia urządzenia przez USB, łącze bezprzewodowe w postaci WiFi ułatwiające ustawienie jego w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Nie ma natomiast możliwości podłączenia do sieci przez kabel. Jakość wydruków jak na tą klasę jest całkiem niezła, dotyczy to również zdjęć. Drukowanie przebiega dosyć krótko i w miarę cicho. Kopie drukowane są w gorszej jakości i jest to widoczne wyraźnie przy wyższej jakości zdjęć i grafiki. Jedną z najważniejszych cech interesujących użytkowników to koszty wydruku. Kształtują się przeciętnie dla tekstów i grafiki i są niskie przy wydruku zdjęć pod jednym warunkiem – zastosowania tuszy XL. W nowych zestawach są niestety tusze o zwyklej pojemności. Niweluje tą niedogodność niewysoka cena urządzenia oraz długi okres gwarancji – 3-letni po uprzedniej rejestracji produktu na stronie producenta.

Intuition S505 - Pierwsze wrażenie to nieduże gabaryty, złącza kart pamięci, PictBridge, oraz 2,4 calowy wyświetlacz. Oprócz standardowego połączenia przez kabel USB, mamy do dyspozycji także bezprzewodową kartę sieciową. Niestety nie ma możliwości podłączenia do sieci tradycyjnie przez kabel. Bardzo przydatną cechą jest sprzętowe drukowanie dwustronne. Spisuje się bardzo dobrze, oferując niezłą jakość wydruków łącznie ze zdjęciami. Co równie ważne, czas wydruku jest dość krótki. Zwykle z prędkością związany jest wyższy hałas podczas pracy, w tym wypadku jednak drukarka wyróżnia się dość cichą pracą. Jakość kopii jest wyraźnie słabsza, tak naprawdę rzuca się w oczy dopiero przy najwyższej jakości grafice i zdjęciach. Do zwykłego tekstu wystarczy na pewno. Dosyć kiepsko w porównaniu do modeli innych producentów wypada sterownik skanera. Uproszczony interfejs nie posiada zbyt wiele możliwości. Myślimy, że początkujący użytkownicy tego typu urządzenia raczej nie będą narzekać. Koszty druku kształtują się przeciętnie dla tekstu i grafiki, dość niskie przy zdjęciach, jednak pod warunkiem zastosowania tuszy o zwiększonej wydajności. W tym przypadku również z drukarką dostarczane są zwykłe kartridże i po ich wyczerpaniu warto rozejrzeć się za kartridżami z oznaczeniem "XL". Porównując przedstawiony model z podobnymi urządzeniami zajmuje on trochę ponad przeciętną pozycję. Biorąc jednak pod uwagę liczną konkurencję w tym przedziale, jest to dobry wynik. Firma Lexmark również kusi nabywców przedłużonym okresem gwarancji do 3-ch lat łącznie z wymianą sprzętu w razie jego uszkodzenia.

Według nas przytoczona treść na początku artykułu traci na swojej wymowie i jest kłamliwa. Opisane modele firmy Lexmark warte są zainteresowania. Według nas model Intuition S505 zasługuje bardziej na zainteresowanie się jego wyborem.

* - technologia umożliwiająca drukowanie fotografii przesyłanych z aparatu cyfrowego lub telefonu komórkowego poprzez bezpośrednie połączenie.

Komentarze

Autor: Anonim (niezweryfikowany) śr., 18/04/2012 - 15:18

A ja tam mam Lexmarka i nie narzekam ...

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.