Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Ceny poniżej oceny

Święta i Nowy Rok szczęśliwie minęły. Pogoda wiosenna za oknem, a w sklepach powiało przecenami czyli tzw. obniżkami cen. Czy rzeczywiście Warto Wybrać się na zakupy ? Są obniżki, czy faktyczne i znaczne ? Markety ze sprzętem AGD i elektroniką chcą pozbyć się schodzących modeli wyrobów oraz zapasów magazynowych. W początkowym okresie roku podobno jest martwy sezon na zakupy wymienionego sprzętu. Tak przynajmniej przez kilka lat z rzędu mówią badania rynku, artykuły w prasie oraz nieliczne komentarze sprzedawców tegoż sprzętu. Oszustwo tzw. promocji czy naturalna kolej rzeczy w naszym handlu ?

W dzisiejszej prasie pojawiły się krótkie wzmianki o mającej nastąpić w bieżącym roku drastycznej podwyżce cen sprzętu AGD i elektroniki, nawet o około 7% lub wyższej. Do tej podwyżki przyczynią się głównie producenci. Handel pewnie nie przyłoży do tego ręki, a nawet myślimy, że będzie próbował walczyć z podwyżkami za pomocą ... i tu należy zadać pytanie – czego ?

VakossCanon 280Wracając do bieżących tzw. Wielkich Promocji. Porównując np. ceny myszy komputerowych w jednym z marketów tzw. experckich nie zauważyliśmy znacznych obniżek. Mysz, która w gazetce reklamowej miała być sprzedawana po niskiej cenie w ogóle nie była obecna na hali sprzedażowej. Pewnie puścili kota i schowała się gdzieś przed nim, a zarazem przed klientami. Czytaliśmy wcześniej o przeliczeniach związanych z spadkiem wartości złotego do dolara i euro, a w związku z tym z podniesieniem cen artykułów. Tylko, że według niektórych opinii taki mechanizm dotyczy również artykułów zakupionych przez handel jeszcze po starych przelicznikach. Wiadomo każdy chce zarobić. Dlaczego marże niektórych marketów mieniących się min. najtańszymi, faktycznie są wysokie, ba nawet bardzo wysokie i nieuzasadnione. Chwalebne jest, że dzięki nie zmniejszonemu drastycznie popytowi bezrobocie gwałtownie nie wzrasta itd. Jednak przypatrując się dokładnie ogłaszanym promocją w większości wypadków należy postawić znak "?". Według nas obniżki cen są, na kilka artykułów w kilku egzemplarzach, a na resztę są tzw. promocje, a może nawet podwyżki. Dlatego uwaga dla kupujących w obecnym okresie, sprawdzajcie ceny nie w jednym ale kilku sklepach i porównujcie je z tymi bez promocji. Może się okazać, że dziwnym trafem przez przeoczenie sprzedawców są niższe od tych promocyjnych.
Dla przykładu : w jednym z marketów urządzenie wielofunkcyjne Canon 280 - obniżona cena około 100zł, kosztuje 138zł. W innym markecie bez obniżki sprzedawane za około 170zł. W niektórych sklepach internetowych w cenie 138zł. Mysz komputerowa wifi Vakoss w cenie 29,99zł - obniżona cena z 59,99zł, w innym sklepie bez obniżki za 39.99zł.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.