Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Wrocław w okresie urlopów

Gdzie pojechać w kraju dla uatrakcyjnienia urlopu. Proponujemy Wrocław, miasto, które prężnie się rozwija. Po wielu latach zaniedbań i kiepskim odrestaurowaniu ze zniszczeń wojennych nastąpił boom budowlany i  remontowy. Oczywiście zmiana gospodarczo-polityczna, przystąpienie do UE, a przede wszystkim przygotowanie do Euro 2012 spowodowało napływ finansów przeznaczonych na te cele.

Gdzie pojechać w kraju dla uatrakcyjnienia urlopu. Proponujemy Wrocław, miasto, które prężnie się rozwija. Po wielu latach zaniedbań i kiepskim odrestaurowaniu ze zniszczeń wojennych nastąpił boom budowlany i  remontowy. Oczywiście zmiana gospodarczo-polityczna, przystąpienie do UE, a przede wszystkim przygotowanie do Euro 2012 spowodowało napływ finansów przeznaczonych na te cele oraz prowadzona odpowiednia polityka gospodarcza poprzednich i teraźniejszych władz miasta.

W latach 60-tych ubiegłego wieku wybudowano w ścisłym centrum miasta wiele budynków przypominających wyglądem zabudowę mieszkalną przy PGR-ach. Niestety zniszczono min. typowo miejski styl miasta. Liczne nowe plomby i budynki wkomponowane w otoczenie spowodowały, że Wrocław staje się w ostatnich latach z powrotem wielkomiejski w swoim charakterze.

Jak dawniej tak i dzisiaj jest to miejsce, które przyciąga rzesze turystów i mieszkańców, a mianowicie Rynek, położony w samym środku miasta. Należy on do nielicznych miejsc w naszym kraju gdzie życie nie zamiera prawie przez całą dobę. Pełno tu kafejek, restauracji i punktów gastronomicznych. W okresie sezonu wiosenno-letniego organizowane są liczne imprezy widowiskowe, handlowe i inne, które potrafią ściągnąć rzesze ludzi zapełniających również przyległe uliczki.

Udając się do Rynku słyszymy nie milknące rozmowy i gwar. Poczuć wtedy  można międzynarodową atmosferę tego miejsca.  
Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja turystyczna godna zwiedzenia w mieście, które pomimo ogromnych zniszczeń wojennych posiada ich wiele. Do nowszych zaliczyć można fontanny. Jedna z nich usytuowana w samym Rynku, a inna pośród największych w Polsce, znajduje sie przy Hali Stulecia i Zoo. Wybierając się do Wrocławia radzimy zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny.

Komentarze

Autor: Anonim (niezweryfikowany) wt., 26/07/2011 - 20:45

wroclaw moje miasto :) KOCHAM GO :)

Autor: Anonim (niezweryfikowany) śr., 27/07/2011 - 06:33

Wolę Kraków niestety ...

Autor: Anonim (niezweryfikowany) pt., 29/07/2011 - 22:49

Kraków też piękny ,ale we wro wiecęj się dzieje dla młodych.

Autor: Anonim (niezweryfikowany) czw., 04/08/2011 - 21:17

W Polsce wiele jest pięknych miast ,ale wrocek ma w sobie to coś... do czego się chce wracać :)

Autor: wrocławianka (niezweryfikowany) wt., 27/08/2013 - 17:52

brudno, hałas, poza rynkiem i okolicami katedry nie ma co oglądać. ludzie, dajcie sobie spokoj z wakacjami we wrocławiu.dno.

Autor: gosc (niezweryfikowany) pon., 02/09/2013 - 20:21

chyba wrocławianka jest jakas pesymistka... jest wiele miejsc rynek ,ostrow tumski , hala ludowa (fontanna) i ogrod japonski, zoo, park teatralny(atrakcje dla dzieci w sczegolnosci)i jeszcze wiele innych rzeczy, tylko ze trzeba poczytac troche.i jako jedyna miasto w Polsce ma zycie nocne.(duzo sie dzieje knajpki puby itd. tego nie znajdzie sie w innych miastach w Polsce. Nie na darmo co roku odwiedza nasze miasto kilkanascie tysiecy (kilkadziesiat) ludzi ze swiata.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.