Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

O telefonach komórkowych

Na ich temat można pisać całe strony, czytać bez końca różne artykuły. Ale czy warto tracić cenny czas, kiedy w dobie dzisiejszej wszechobecnej reklamy zwykle i tak kupimy, albo z rozsądku albo potrzeby posiadania, właśnie taki model i tylko taki ? Z powodu takich i podobnych rozterek użytkowników powstaje ta strona. Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie jakie kryteria należałoby przyjąć przy opisie telefonów komórkowych. Po głębokim namyśle przyjęliśmy dwa : najczęściej poszukiwane używane telefony oraz ich funkcjonalność. W obecnym okresie najbardziej poszukiwanymi, wg. opinii zajmujących się handlem używanymi telefonami, są Samsung Avila i Nokia E52.


Samsung Avila

Samsung Avila, zdaniem handlującego, na plus należy zapisać: cenę, ekran dotykowy, GPS z zainstalowaną nawigacją orazprzeglądarkę internetową i multimediów. Jest to propozycja skierowana do mniej wymagających użytkowników. Wyposażony został w 3 calowy wyświetlacz, który zapewnia szybki dostęp widgetów takich jak odtwarzacz mp3, listę zadań czy kalendarz. Telefon prezentuje się bardzo dobrze, menu graficzne jest bardzo ciekawie rozwiązane, dodatkowo telefon zawiera 3 pulpity, które można samemu kreować. 3,2-megapikselowy aparat fotograficzny z funkcją wykrywania uśmiechu spełni oczekiwania niejednego użytkownika. Sylwetka tego telefonu jest całkowicie kompaktowa. Avila zawiera oczywiście TouchWiz (menu), radio FM, możliwość odtworzenia plików multimedialnych i pojemna bateria (1000mAh). Niestety zabrakło WiFi i 3G.


Nokia E52

Nokia E52 na plus: doskonałą bateria ("trzyma" do 14dni), bluetooth, nawigator (dane GPS, kompas), radio FM, oczywiście odtwarzacz muzyki. A także aparat fotograficzny i wiele innych funkcji. Na minus zalicza się samo wykonanie (wygląd) telefonu. Ceny używanych niektórych popularnych modeli Nokii wahają się w granicach od 200zł (modele 6300 i 6310i) do 350zł (model E51).


Myphone 2050 Handy

Dla osób potrzebujących telefonu z obsługą dwóch kart sim proponujemy tani model Myphone 2050 Handy. Karty Sim mogą pochodzić od dwóch różnych operatorów sieciowych. Czekamy na opis telefonu przez jego bezpośrednich użytkowników.

 

Na rynku pojawił się także myPhone 3010 classic reklamowany jako najtańszy Dual Sim na świecie! Zawiera w standardzie: odtwarzacz audio (MP3, MIDI), odtwarzacz video (3GP, MP4), kalendarz, organizer, kalkulator, radio FM, dyktafon oraz latarkę włączaną bocznym przyciskiem. Zestaw myPhone 3010 classic składa się z: telefonu komórkowego myPhone 3010 classic, ładowarki sieciowej, baterii LI - ION, słuchawek HF, czytnika kart pamięci microSD, adaptera baterii typu: MP–S–A. Sugerowana cena detaliczna - 179 złotych brutto.

 

Następnym dualsimowym (na dwie karty) telefonem wartym odnotowania jest Samsung GT-B5722DUOZ. Jego funkcjonalność jest bogata, od rozbudowanych multimediów poprzez 3,2 MP aparat, radio FM, bluetooth stereo do dotykowego ekranu. Oferuje maksymalny czas czuwania do 400 godzin, czas rozmów do 4 godzin.


Samsung GENOA

Wartym odnotowania telefonem jest także Samsung GENOA. Wyróżnia go ekran dotykowy i jego cena niewiele ponad 400zł. Aparat ten, przeznaczony został oprócz swoich podstawowych funkcji telefonicznych do rozrywki, a przede wszystkim do odtwarzania muzyki. Bateria wystarczy ponoć do słuchania muzyki przez 25 godzin.

 

Może jeszcze dodamy - telefon dla seniora !!! O co chodzi ? O telefon który ułatwi odczytywanie cyfr i liter nawet wtedy gdy nie mamy pod ręką okularów. Nie musi być rozbudowany o liczne funkcje. Ma być łatwy w obsłudze. Jest taki model który spełni te wymagania, a raczej ułatwienia, to model MyPhone 1050 simply. Cena ok. 200zł. Następny model z tej grupy Emporia TALK Premium to już wydatek ok.400zł.

 

Nie rozpisujemy się na temat specyfikacji technicznych, bo nie chcemy strony stricto technicznej. Bardzo prosimy internautów odwiedzających stronę o wskazówki i uwagi dotyczące szaty graficznej, poruszanej tematyce i innych treści związanych z jej dalszym kierunkiem rozwoju. Czy strona ma rozwijać się w stronę szeroko pojętego forum internautów czy może w zupełnie innym kierunku ?

Komentarze

Autor: matimati75 ndz., 26/09/2010 - 15:52

NAJWIESZE BADZIEWIE TO NOKIA E52, OPROCZ BATERII NIE MA W NIEJ NIC CIEKAWEGO, OBUDOWA TANDETNY PLASTIK, WYGLADAJACY NA METAL, CHYBA 90% NOKII E52 MA WALNIETE OPROGRAMOWANIE I TRZEBA WYSYLAC JEJ DO SERWISU... NIE POLECAM !!

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.