Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Telefony Nokia

Postanowiliśmy oprócz wstawienia filmu na temat wymienionych telefonów napisać o nich kilka słów, kierując się opiniami użytkowników umieszczonych na portalu „www.ceneo.pl”.

Pierwszy model to Nokia E63. Co można napisać na plus przedstawionej Nokii. Tak jak na filmie opinie użytkowników wyrażają się pochlebnie na temat możliwości przeprowadzania długich rozmów bez konieczności ładowania baterii. Określają ponadto model jako najlepszy w przedziale cenowym 800-1200zł. Główną wadą jest brak GPS-a i mała rozdzielczość aparatu foto. Oczywiście można na temat plusów i minusów wymieniać jeszcze wiele elementów, czy to w jego wyglądzie, użytej technologii, oprogramowaniu oraz eksploatacji.

Następny model - Nokia E71. Według opinii Nokia E71 to prawdziwie multimedialny potwór, solidnie wykonany z wstawkami z metalu, GPS, WiFi, posiada nieograniczone możliwości. Telefon dla młodzieży jak i biznesu. QuickOffice pozwala tworzyć, edytować i oglądać dokumenty, arkusze i prezentacje. Podsumowując: telefon mimo kilku wad bardzo dobry. Polecamy kupno z czystym sumieniem każdemu, kto chce mieć małe biuro w kieszeni, dostęp do internetu przez wifi, bez konieczności ładowania telefonu co dwa dni.

Nokia E72 posiada aparat z 5 MPix, lampa błyskową i co najważniejsze z autofocusem, zdaje test, aparat robi czyste zdjęcia. Oprogramowanie nie zawiesza się pod warunkiem, że na bieżąco zamyka się aplikacje. Jeśli potrafi się pilnować porządku, to z szybkością nie ma problemów. Nokia E72 zaskakuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu jeśli chodzi o dodatkowe funkcje. Klawisz navi optyczny, wbudowana latarka, skaner tekstu lub obrazu, pakiet Office, czytnik PDF, radio internetowe dzięki któremu można posłuchać bez podłączania słuchawek aż 490 polskich stracji radiowych oraz innych. Skaner i radio internetowe to opcje jak najbardziej na plus. Wyświetlacz 16M kolorów, bardzo czytelny nawet pod słońce również jest bardzo dużym atutem. Nawigacja jest darmowa i można aktualizować mapy, a dokładność ich jest prawie stuprocentowa.

Nokia E5 - model wprowadzony do sprzedaży w bieżącym roku. Obudowa jest zwarta, spasowana mimo, że plastik dominuje to jednak nie skrzypi i nie trzeszczy. Szybki procesor wraz ze sporą ilością pamięci RAM oraz sprawdzony symbian. Klawiatura pracuje rewelacyjnie, nawet jeżeli ktoś ma grube palce. Wyświetlacz jasny i czytelny, nie mamy danych jak zachowuje się w słońcu. Dzwonki - głośne i wyraźne ! Jakość rozmów (słuchawka) na wysokiej jakości. Waga telefonu rewelacyjna, czuć, że trzyma się w ręku (pewnie dla grupy użytkowników 126g będzie minusem). Jedynym jednak minusem to slot na kartę pamięci micro sd, jest ukryta pod baterią. Sama bateria jest pancerna – można zapomnieć kiedy się ją ładowało. Polecamy tym, którzy szukają telefonu, a nie zabawki z dotykowym wyświetlaczem i masą niepotrzebnych gadżetów. Reasumując jest to telefon dla osób potrzebujących solidnie wykonanego z niezłą baterią oraz dużą funkcjonalnością, dodając do tego bardzo dobrą jakość rozmów.

Ostatni przedstawiony model na filmie to Nokia C3-00. Dobry zasięg, znakomity głośnik (można rozmawiać nawet w dyskotece), łatwość pisania sms-ów, co najważniejsze super bateria. Do tego dochodzi Wi-Fi o bardzo dobrym zasięgu. Niestety są też pewne niedociągnięcia wynikającą z softu w przypadku operatora Orange. Bardzo trudno usunąć ustawienia GPRS, czasami zamiast Wi-Fi łączy automatycznie przez GPRS co niestety zjada sporo kasy. Dźwięk przypisany do wybranego kontaktu niekiedy sam zmienia się na inny. Sporą wadą według użytkowników jest brak wykazu godzin wszystkich połączeń. Na plus to dodanie karty pamięci 2 GB w komplecie. Ogólnie jest to telefon do rozmów. Główne zalety tego modelu to: wytrzymałość, lekki, długa żywotność baterii, świetne parametry, wysoka rozdzielczość wyświetlacza, odpowiednie wymiary, sporo dodatkowych funkcji, optymalna wyrazistość dźwięków, duży wyświetlacz, przystępna cena, intuicyjność obsługi, kompatybilność, design, pojemność, łatwość użycia, szybkość, świetny odtwarzacz mp3, bezawaryjny, gwarancja. Wady to: kiepski aparat fotograficzny.

Niestety jak widzimy nie ma idealnego modelu telefonu. Natomiast wśród różnorakich odmian możemy wybrać według „każdemu według potrzeb i możliwości”. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł oraz zamieszczony na naszej stronie film o opisanych modelach ułatwi czytającym artykuł i oglądającym film w wyborze odpowiedniego telefonu dla siebie lub na prezent pod choinkę.

Komentarze

Autor: jaro (niezweryfikowany) ndz., 14/04/2013 - 11:30

Mam pytanko mieszkam na wiosce i mam słaby zasięg cz nokia e 71 sobie poradzi

Autor: Kościanin (niezweryfikowany) wt., 16/04/2013 - 19:08

W810i i k550i powinny dobrze zadziałać nawet przy bardzo słabym zasięgu.
Czytałem też o dobrej noki 6310i bez bajerów ale z dobrym zasięgiem.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.