Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Test monitora NEC P232W

NEC P232W to model monitora, który otrzymaśliœmy do testowania. Jakie charakterystyczne cechy posiada, które wyróżniają jego spośœród wielu innych modeli ?
Zacznijmy może od jakoœści obrazu. Ten 23 calowy monitor cechuje idealny obraz uzyskiwany w technologii In Plane Switching (IPS) z podœwietleniem LED z 14 bitowa tablicą LUT i emulacją barw 3D LUT. Zastosowanie wymienionych rozwiązań daje możliwości regulacji obrazu gwarantujące, w połączeniu z rozdzielczośœcią Full HD (1920x 1080 pikseli), doskonałe stanowisko pracy z wiernym odwzorowaniem obrazu na wysokim poziomie. Jest bardo dobrym sprzętem dla tych, którzy potrzebują utrzymania rygorystycznych wymogów w dziedzinach takich jak: CAD, fotografia, aplikacje biurowe. Możliwośœć podłączenia  do różnych sprzętów gwarantują złącza Display Port i HDMI. Regulacja wysokośœci od podstawy, dostosowania wyœświetlania obrazu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) to ergonomia na wysokim poziomie i wielorakie dostosowanie do potrzeb użytkownika. Do tego jakby było mało możliwoœci dochodzi m.in. funkcja picture-in-picture (obraz w obrazie). Tablica 3D LUT pozwala na emulację przestrzeni barw (gamutu), czyli tego samego obrazu w różnych warunkach ośœwietlenia. Jeszcze tylko jeden drobiazg, czujnik œświatła zewnętrznego.

NEC P232WNEC P232W

Dbanie o ekologię zawarte jest w jego konstrukcji  oraz  oprogramowaniu np.: licznik carbon footprint, licznik carbon savings, wykorzystanie tworzyw sztucznych z recyklingu do produkcji ramek oraz oszczędnoœść zużycia energii (LED, czujnik ośœwietlenia zewnętrznego).

To nie koniec możliwośœci jakie posiada monitor NEC-a  z  wcześniej przedstawionymi, a są nimi następne  : samodiagnoza, sRGB i szeœścioosiowa kontrola koloru, stopka i uchwyty z możliwośœcią szybkiego odłączenia, system podœświetlenia za pomocą diod LED, technologia CableComp z korekcją synchronizacji, technologia Rapid Responce, technologia RapidMotion, tryb PIP, tryby ekonomiczne, zintegrowany rozdzielacz USB (2 wejœścia, 3 wyjœścia), automatyczna regulacja poziomu czerni, tryb bezpośœredni jasnoœści i kontrastu, Digital Uniformity Control (ColorComp), doskonały kolor dzięki technologii IPS, GammaComp (14-bitowa tablica LUT i 16-bitowe przetwarzanie), kompensacja gruboœści ramki TitleComp, kompatybilnośœć z DDC/CI, kompatybilnośœć z oprogramowaniem NaviSet i NaviSet Administrator, kompatybilnoœść z Windows 7 i 8, moduł Overdrive, możliwośœć budowy œcian wideo TitleMatrix, Pivot (TORO™), programowalna tabela kolorów 3D LUT, regulowana dioda LCD sygnalizująca pracę (kolor i jasnośœć).

Wymieniliśœmy powyżej  cechy charakterystyczne opisywanego monitora. Teraz o wrażeniach z ponad dwutygodniowego testowania, które przeszły nasze wszelkie oczekiwania. Wprawdzie koszt zakupu monitora może przewyższyć chęć do posiadania omawianago modelu. Jego głównym przeznaczeniem to półprofesjonalne i profesjonalne potrzeby, co oznacza, że może być niezbędny  dla wielu domowych użytkowników. Przedstawione możliwośœci  dla przeciętnego œśmiertelnika są naprawdę ogromne. Stabilizacja ustawień (praca w długim czasie na ustawionym poziomie), jakoœść wyœświetlanego obrazu, są atutem przedstawionego modelu. Firma NEC nie bez powodu ceniona jest wœród profesjonalnych  i innych wymagających użytkowników monitorów.

CDN

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.