Test monitora NEC P232W
NEC P232W to model monitora, który otrzymaślimy do testowania. Jakie charakterystyczne cechy posiada, które wyróżniają jego spośród wielu innych modeli ?
Zacznijmy może od jakości obrazu. Ten 23 calowy monitor cechuje idealny obraz uzyskiwany w technologii In Plane Switching (IPS) z podwietleniem LED z 14 bitowa tablicą LUT i emulacją barw 3D LUT. Zastosowanie wymienionych rozwiązań daje możliwości regulacji obrazu gwarantujące, w połączeniu z rozdzielczością Full HD (1920x 1080 pikseli), doskonałe stanowisko pracy z wiernym odwzorowaniem obrazu na wysokim poziomie. Jest bardo dobrym sprzętem dla tych, którzy potrzebują utrzymania rygorystycznych wymogów w dziedzinach takich jak: CAD, fotografia, aplikacje biurowe. Możliwość podłączenia do różnych sprzętów gwarantują złącza Display Port i HDMI. Regulacja wysokości od podstawy, dostosowania wyświetlania obrazu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) to ergonomia na wysokim poziomie i wielorakie dostosowanie do potrzeb użytkownika. Do tego jakby było mało możliwoci dochodzi m.in. funkcja picture-in-picture (obraz w obrazie). Tablica 3D LUT pozwala na emulację przestrzeni barw (gamutu), czyli tego samego obrazu w różnych warunkach oświetlenia. Jeszcze tylko jeden drobiazg, czujnik światła zewnętrznego.


Dbanie o ekologię zawarte jest w jego konstrukcji oraz oprogramowaniu np.: licznik carbon footprint, licznik carbon savings, wykorzystanie tworzyw sztucznych z recyklingu do produkcji ramek oraz oszczędność zużycia energii (LED, czujnik oświetlenia zewnętrznego).
To nie koniec możliwości jakie posiada monitor NEC-a z wcześniej przedstawionymi, a są nimi następne : samodiagnoza, sRGB i sześcioosiowa kontrola koloru, stopka i uchwyty z możliwością szybkiego odłączenia, system podświetlenia za pomocą diod LED, technologia CableComp z korekcją synchronizacji, technologia Rapid Responce, technologia RapidMotion, tryb PIP, tryby ekonomiczne, zintegrowany rozdzielacz USB (2 wejścia, 3 wyjścia), automatyczna regulacja poziomu czerni, tryb bezpośredni jasności i kontrastu, Digital Uniformity Control (ColorComp), doskonały kolor dzięki technologii IPS, GammaComp (14-bitowa tablica LUT i 16-bitowe przetwarzanie), kompensacja grubości ramki TitleComp, kompatybilność z DDC/CI, kompatybilność z oprogramowaniem NaviSet i NaviSet Administrator, kompatybilność z Windows 7 i 8, moduł Overdrive, możliwość budowy cian wideo TitleMatrix, Pivot (TORO), programowalna tabela kolorów 3D LUT, regulowana dioda LCD sygnalizująca pracę (kolor i jasność).
Wymieniliśmy powyżej cechy charakterystyczne opisywanego monitora. Teraz o wrażeniach z ponad dwutygodniowego testowania, które przeszły nasze wszelkie oczekiwania. Wprawdzie koszt zakupu monitora może przewyższyć chęć do posiadania omawianago modelu. Jego głównym przeznaczeniem to półprofesjonalne i profesjonalne potrzeby, co oznacza, że może być niezbędny dla wielu domowych użytkowników. Przedstawione możliwości dla przeciętnego śmiertelnika są naprawdę ogromne. Stabilizacja ustawień (praca w długim czasie na ustawionym poziomie), jakość wyświetlanego obrazu, są atutem przedstawionego modelu. Firma NEC nie bez powodu ceniona jest wród profesjonalnych i innych wymagających użytkowników monitorów.
CDN
Dodaj komentarz