Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Test monitora NEC P232W cd.

Monitor NEC MultiSync P232W przeznaczony jest ze względu na swoje parametry i możliwości dla pół-profesjonalistów i profesjonalistów. Nawet wśród nich są osoby, którym nie bardzo chce się wydać na monitor sumę jak za samochód. Dla nich to właśnie jest m.in. powyższy model monitora. Opisywane wcześniej jego funkcje pozwalają na sprzętową kalibrację 14 bitową, emulację przestrzeni barw etc.

W naszej opinii monitor w trakcie krótkich naszych testów wypadł nad wyraz dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie w stosunku do naszych potrzeb i wymagań. Nie ma co ukrywać, że wiele jego możliwości nie byliśmy w stanie dokładnie sprawdzić. Pragniemy zauważyć, że w wielu testach wygrywają modele, które są "gadżetowe" i "dizajnerskie", ale niestety nie mają wiele możliwości oraz brak im dobrej jakości wyświetlanego obrazu.

Na forach dużo internautów (małolatów) wypisuje o kontrastowości monitorów i sugerują się podanymi danymi technicznymi. Np. podawany kontrast dynamiczny nie ma dużo wspólnego z rzeczywistym kontrastem. Monitory profesjonalne oraz półprofesjonalne mają zazwyczaj kontrast na poziomie 1000-3000 i nic więcej z nich się nie wyciśnie. Nie ma czegoś takiego jak podają niektórzy znani producenci 1000000:1.

Funkcja automatycznego dopasowania jasności ekranu do zewnętrznych warunków oświetlenia jak i w trakcie wyświetlania ciemnego obrazu automatyczna redukcja jasności, natomiast w przypadku wyświetlania jasnego obrazu podnosi ją, jest bardzo wygodna dla wymagającego użytkownika. Wiele możliwości regulacji i ustawień niestety będzie niewykorzystanych przez użytkowników domowych oraz średnio zaawansowanych. Pomimo tego uważamy, że monitor NEC MultiSync P232W wart jest swojej ceny i zachęcamy do kupna.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.