Przejdź do treści
Z nami dokonasz lepszego wyboru !

Thermomix i co dalej?

Thermomix-TM31

 Jak zwykle ( po raz pierwszy – ale ładnie brzmi) rozpoczniemy od głosów internautów krążących niczym widmo komunizmu po sieci.

No tak wszystko co w sprzedaży bezpośredniej to super hiper, a cena zupełnie niewspółmierna do kosztów wyprodukowania go. Po to są te spotkania bezpośrednio z klientem, żeby mu ślina poszła, a pytanie potem: jak często będziesz robić sobie lody? Albo dżem? Nie prościej będzie pójść do sklepu i kupić? (Przepraszam, przez pierwsze 2 miesiące używasz termomixa codziennie, a potem pakujesz do szafy, bo zajmuje za dużo miejsca na blacie). Na pewno dobrą alternatywą jest kupno malaksera, który działa podobnie jak termomix, tylko nie podgrzewa i nie gotuje ...

Następny głos :

Po głębokim namyśle- thermomix czy sławetny KA wybieram KA*. Cenowo są podobne. Choć, oczywiście, jakbym mogła wzięłabym oba. Przede wszystkim co to są 2 l pojemności miski? Dalej: który normalny, przeciętny człowiek (wyłączając pasjonatów i zawodowców) będzie faktycznie korzystać z thermomixa na tyle intensywnie, aby cena się zamortyzowała? Największe szanse na to mają matki małych dzieci (zupy) i rodziny powyżej 3 osób, choć i to nie, bo 2 litry już ograniczają możliwości...... Jednak jeśli ktoś planuje taki wydatek to niech porządnie to przemyśli i zada sobie parę pytań. Np. dla mnie dużym plusem jest opcja przygotowywania dżemów, ale doskonale wiem, że jestem w mniejszości, bo dziś mało kto robi samodzielnie przetwory. To samo tyczy się ciast, majonezów i keczupów.

keral *- to dla ciekawskich, KA to robot kuchenny firmy Krups

Następne głosy :

No jasne, że wszedzie zachwalają...że to rewelacja... ale mnie interesuje opinia nie kogoś z tej firmy kto koniecznie chce sprzedać (albo czerpie z tego zysk) tylko zwyczajnego użytkownika, który powie mi ile funkcji (ma ponoć 20 funkcji)używa na codzień i czy sprawdza sie w tradycyjnej kuchni (czy tylko do jakichs papek dla niemowląt ) To urządzenie kosztuje ok. 3900 PLN - z tym, że można kupić na raty (może ta koleżanka namawia bo jej podarują raty ).

Chciałabym Was zapytać o takie urzadzenie jak Thermomix. Otóż koleżanka bardzo mnie namawia do kupna tego, ponoć "cudownego urządzenia". Podobno mając thermomix w domu - można pozbyć się wszystkich garnków (bo będą już niepotrzebne ), urządzeń typu mikser, ekspres do kawy, maszynka do mięsa itp... Szczerze mówiąc nie za bardzo temu dowierzam Czy któraś z was ma takie "cudo" w domu A jeżeli tak to może nich napisze, czy w praktyce faktycznie jest to tak przydatne urządzenie? Czy kolejny "gadżet" który potem tylko zawadza w kuchni...

Więcej głosów nie przytoczymy, są licznie rozrzucone jak ryby w sieci. Thermomix naszym zdaniem wzbudza najwięcej emocji i kontrowersji wśród urządzeń kuchennych. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Cena. Tak to już jest urządzone. Wysoka cena powoduje,że wielu krytykuje nie mając pojęcia dlaczego. Głównie pewnie dla wytłumaczenia przed samym sobą.

Często pojawiają się podobne zdania i tłumaczenia (tzw.rozsądkiem) dotyczące kupna nowych samochodów, itd. Właśnie dlatego zajmiemy się min. Thermomixem. Nie dla zachwalania ale przedstawienia jego możliwości, ukazania ich min. za pomoca krótkich filmów video. Mieliśmy na początek pokazać budowę urządzenia i nakreślić kilka słów na temat specyfikacji technicznej. Co się odwlecze ….... Będzie to premiera dosyć nietypowa, nic specjalnego. Pokażemy jak przygotować za jego pomocą kokosanki.

 

Prosimy o sugestie, pytania i opinie na forum w dziale Kuchnia.

 

Komentarze

Autor: Zibi wt., 29/11/2016 - 11:16

Nie trzeba ostrzyć noży (są samoostrzące). Proszę poczytać dokładnie instrukcję.

Autor: adam (niezweryfikowany) czw., 01/12/2016 - 21:13

jak czytam jakiekolwiek opinie o tym T.M to mnie głowa boli jak można tyle zapłacić za blender z grzałką ludzie!!! nawet moja żona mówi że to przegięcie i nigdy by nie dała tyle kasy te wszystkie komentarze sprawiają wrażenie jak by pisał je sprzedawca tych maszyn poważnie po prostu mdli jak się to czyta 10,15 lat bez awarii co to za ściema tylko naciąganie ludzi którzy omamieni jakieś raty czy pożyczki biorą i spłacają latami !!!

Autor: Jacek (niezweryfikowany) pt., 02/12/2016 - 10:16

Jak zwykle znajdzie się filozof co wie, nie mając i nie znając. Ale wie najlepiej. Kupi tani samochód i udowadnia jego wyższość nad Mercedesem klasy Lux.

Autor: adam (niezweryfikowany) pon., 05/12/2016 - 19:32

jak czytam jakiekolwiek opinie o tym T.M to mnie głowa boli jak można tyle zapłacić za blender z grzałką ludzie!!! nawet moja żona mówi że to przegięcie i nigdy by nie dała tyle kasy te wszystkie komentarze sprawiają wrażenie jak by pisał je sprzedawca tych maszyn poważnie po prostu mdli jak się to czyta 10,15 lat bez awarii co to za ściema tylko naciąganie ludzi którzy omamieni jakieś raty czy pożyczki biorą i spłacają latami !!!

Autor: Jacek (niezweryfikowany) śr., 07/12/2016 - 09:37

Czy powyżej napisał konkurencyjny sprzedawca "innego blendera" z funkcją grzania ?
Nie ma innych argumentów tylko powtarzanie w kółko ogólników i powielanie wpisu ?

Autor: Wiola (niezweryfikowany) czw., 27/04/2017 - 07:48

Nie polecam, urządzenie co 4 miesiące w naprawie mam TM5, psuje się waga( moduł), najważniejsza część. Obecnie użytkuję 1,5 roku i niestety z powodu gwarancji rocznej nie naprawią bezkosztowo. Wszyscy mówią, że się nie psuje, a kurier z mojego miasta mówi, o notorycznym odbiorze zepsutego sprzętu, w serwisie, w którym byłam jest mnóstwo naprawianych tych urządzeń. Radzę się dobrze zastanowić czy wydać 5,5 tysiąca a potem co 4 miesiące po 1 tysiącu.

Autor: Maryla (niezweryfikowany) czw., 16/11/2017 - 18:11

Tego typu urządzenia są rzeczywiście bardzo przydatne w kuchni. Łączą w sobie wiele funkcji.Przy zupie np. nie trzeba stać i mieszać. Wystarczy ustawić odpowiedni program i możemy iść na spacer. Urządzenie ugotuje, pomiesza i samo się wyłączy. Od wielu lat użytkuję polskiego Speedcooka. Ma on też funkcję programowania czasu włączenia. Super wygoda. Przed wyjściem do pracy ustawiam co trzeba, wracam i wszystko gotowe. Które urządzenie lepsze? Myślę, że warto porównać parametry, funkcje, czas gwarancji, serwis, dostępność i cenę części ( np.garnek z nożami w Speedcooku = 250 zł, w Thermomixie ok.700), i oczywiście cenę samego urządzenia.Wnioski nasuwają się same.

Autor: melade (niezweryfikowany) pt., 15/12/2017 - 23:00

Dałam się namówić na ten chłam. bardzo żałuję, najdroższy bubel jaki kupiłam. w ciągu roku 2 obudowy pekly. waga nieprawidłowo waży. jak wahałam się przed zakupem, przedstawiciel firmy wydzwaniam, namawiał do zakupu. jak obudowy zaczęły pękać poinformowałam, później pani, która tak namawiał mnie na zakup juz nie odbierała telefonu. słabe to bardzo, zależy im tylko żeby wcisnąć ludziom ten watpliwy towar, a później już ręce umywaja. Bardzo nieprofesjonalnie podejście.
zawiedziona i oszukana właścicielka tandetnego sprzętu.

Strony

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.